Květen 2018

"Krvelačná upírka" ...

17. května 2018 v 6:28 NOVINKY
... aneb Když řádí 5 měsíční basenji.

Neuvěřitelné, že to malé černobílé cosik má dnes už 5 měsíců. Při odběru měla velikost a váhu průměrné dospělé čivavy, nyní váží 6,5 kg a se svou výškou 34 cm už předběhla i Ferrera o 1 cm.

Přezubování si vybírá daň v podání několik zničených hraček, roh konferenčního stolu, rozkousané misky na jidlo, 2 obojky a občasná protivna nálada.


Mavis se za tu dobu naučila od klasických základnich povelů i slalom, chůze mezi nohama, podávání pacek, plácnutí, otočky, styď se a nově se taky učíme povel "modli". Maviska je velice šikovná. Udržet si její pozornost bývá o něco složitější než když měla 3 měsíce.

Jediné, co nám dělá problémy jsou její podřizovaci "ataky" na Čestika s kterým občas mívá menší konflikty. Čestík se ji bojí a bohužel ho nenapadá nic lepšího, než na ni vrčet při každém jejím pohybu poblíž. Což se ji logicky nelíbí a řeší to trochu drsněji, než je v naší rodině zvykem.

Tím pádem se musí oba hlídat, hlavně u jídla, aby neměl brzo Čestík natržené i druhé ucho.

Je to malá, drzá opice, ale všichni ji milujeme a ona moc dobře ví, kdo je tady ta nejkrásnější fenečka na světě💕

V červnu se těšíme na Sraz basenji v Podmitrove, kde beru i Ferrouška, který tam bude dělat ukázku dogdancingu a Mavis bude mít dvojitou premiéru...z výstavy i coursingu.

Na výstavě bude obrovská konkurence a hlavně štěňata to jako nezkušení budou mít nejtěžší. Takže pro nás bude velký úspěch, když mi Mavis nebude skákat po hlavě, nesežere rozhodčího nebo se nevyvlékne z výstavního vodítka 😁

Co se týče coursingu, tak jsem na ni obzvlášť zvědavá. Venku nahání listí nebo květový pyl a dokáže 20minut pozorovat rodinku brouků, ale když ji metr před čumákem vyběhnou 3 zajíci, tak stojí jak puk a nechápavě kouká na Iwana s Čestíkem, kteří se pomalu dusí na napnutém vodítku.

Takže pokud bude ke střapci místo králičí kůže přivazaná pampeliška, tak máme vyhráno! 😁