NOVINKY

Mavis má 3 měsíce

Sobota v 13:06
Je to neuvěřitelný, jak rychle ten čas utíká.
Mavis má 3 měsíce a tím pádem je to přesně měsíc, co ji máme doma.

Za ten měsíc toho zažila hodně. Několik socializačních procházek, výletů, naučila se pár triků, ale hlavně prošla a naprosto bez problémů chodí se mnou a Ferrem do práce.

Video k jejím 3 měsícům naleznete zde:

Fotovíkend a socializace v Karolíně

20. února 2018 v 20:33
Minuly víkend byl především v režii "Focení". Odstartoval to už pátek, kdy jsem šla na menší fotoprocházku podél řeky Lučiny s Wiwi a její fenkou Laylou. Vzala jsem jen Mavis, aby si začala zvykat na větší pejsky, což kříženka malamuta a huskyho splňovala na 100%. Maviska byla statečná a s Laylou se brzo skamarádila.
V sobotu dopoledne proběhlo focení s Daliborem Walkem, díky kterému mám úžasnou fotku celé mé smečky na lavičce.
Odpoledne jsme s kamarádkou Naty vzaly Mavis do Ostravy. Konkrétně do OC Forum Nová Karolina, která je pro socializaci štěněte jako dělaná. Plno lidí, mnoho různých zvuků a pachů. Mavis musím pochválit. Vše zvládla na 1*. Částečně šla po svých a když byla unavená, nesla se v náručí nebo spala v tašce. Hodné basenji štěně.❤
Nedělní odpoledne bylo finále v rámci " foto víkendu", jelikož jsem měla domluvenou úžasnou fotografku Lucii Romaňákovou. Focení bylo rozděleno na 2 části, první na řadě byla moje kamarádka Helča se svými 3 fenkami. Na to, že všechny 3 fenky háraly, tak se snažily a slečna fotografka byla velice trpělivá. Pak jsme jely ke mně, vzaly Ferra a Mavis a šly na procházku k Lučině. Ferrovi zřejmě "hvizdlo" v hlavě jelikož takhle běhat, blbnout a nespolupracovat jsem ho teda dlouho neviděla. Mavisku omlouvá, že byla čerstvě probuzena, ospalá a na nějakou paničku bez pamlsků zvysoka kašlala. Moje chyba, bez pamlsků příště ani ránu.
Fotky budou do 14dnů, máte se na co těšit.❤

Comet Mavis ❤ 2 měsíce

16. února 2018 v 22:23
Je to neuvěřitelné, ale ještě to není ani týden co mám Mavisku doma a já mám pocit že je to minimálně měsíc. Nikdy jsem štěně neměla, takže všechny neřesti ze života basenji štěněte si vyloženě užívám. Co se týče čistotnosti tak mě během těch pár dnů nesmírně překvapila. Čekala jsem, že budu co 2 hodiny běhat ven se štěnětem, nacházet po bytě loužičky a hovinka, ale nic z toho se ZATÍM nekonalo. Poctivě chodíme venčit ven a když se 3x stalo, že opravdu blbnula tak se vyčůrala na plínku, kterou máme v rezervě.
Kouše všechno, zajímá ji všechno, papá všechno, miluje všechno a já miluji ji. Je to zlaté štěně. ❤

První noc 🐾

13. února 2018 v 10:10

Vítám Tě u nás, drahá Mavis!💕

Cesta vlakem z Pardubic byla pro Mavis opravdu dlouhá a náročná, ale zvládla ji naprosto bravurně. Až do Ostravy spala jak "zabitá". Potom s ní začali šít všichni čerti a mě bylo jasné, že do Havířova to s čůráním asi nevydrží.
Tak jsem udělala bláznivou věc! Vzala jsem štěně do náruče, vodítko, pamlsky a šla na záchod.
Nečekala jsem absolutně nic, ale řekla jsem si, že za vyzkoušení nic nedám. Dala jsem ji na podlahu papírové utěrky. Mavis kňukala, ale drkotajici vlak ji znervózňoval.

Utěrky jsem dala pryč v domnění, že to byl hodně blbý nápad. ,, MAVISKO, ČŮREJ..NO HONEM, UDĚLEJ LOUŽIČKU. " Vlak zastavil, Mavis se vyčůrala a já radostí tak kvikla, že mě bylo slyšet v celém RegioJetu.

Doma probíhalo vše úplně podle mé "předpovědi". Iwan s Čestíkem byli z Mavis naprosto nadšení, Ferro zatím jejich radost nesdílí, ale je to jenom jeho pohnuté sebevědomí, které mu nedovolí si k Mavis jen čuchnout. Ono ho to brzo přejde, až zjistí, že ta malá černobílá basenjice je nový člen smečky.

A první noc? Byla ukázková. Kolem 23h se venku vyčůrala, ale byl tak neskutečný vítr a sníh, že se vykadit nestihla, to zvládla hned doma. Moje chyba byla, že jsem ji měla mít ještě chvilku na vodítku, pak to stihla na plínku. Celou noc spala až do 5:30, kdy jsem chtěla jít na záchod, což ji samozřejmě probudilo. Tak jsem ji čapla, šla s ní ven a tam se vyčůrala. Pak dostala snídani, trochu poblbla a šla jsem se všemi 4 ven. Očekávala jsem, že když je venku vánice jak na Sibiři, že mě bude totálně ignorovat. Nejen, že se čurala, ale dokonce v té sněhové kalamitě i kakala. Šikulka!💕
 
 

Reklama